24252627282930
Lankytojų skaičius

Flag Counter

PostHeaderIcon Lietuvos atviras badmintono čempionatas

Nuo 2011 metų, po „Žalgirio“ arenos pastatymo, jaukioje senutėje Kauno sporto halėje atsirado vietos ir rimtiems badmintono turnyrams, o Lietuvos badmintono federacija patį prestižiškiausią turnyrą šalyje – Lietuvos atvirą čempionatą – patikėjo kasmet rengti Kauno sporto mokyklai „Gaja“. Surengėme net aštuonis. Tačiau dabar sporto halė uždaryta keliems metams rekonstrukcijai, tad pirmą kartą Lietuvos atviras badmintono čempionatas buvo surengtas Panevėžyje, Cido arenoje.

Suvažiavo 260 sportininkų iš daugiau nei 40 valstybių. „Gajos“ sporto mokyklai atstovavo, kartu ir Lietuvai, trys badmintonininkai, daugkartiniai šalies suaugusių čempionai Vytautė Fomkinaitė ir Mark Šames bei Mantas Maulė.

Devyniolikamečiui Markui tai buvo tik antras tarptautinis startas šiemet, nes beveik visos lėšos buvo skirtos V. Fomkinaitės atrankos turnyrams siekiant patekt į II Europos žaidynes Minske, Vytautė po naujųjų metų užsienyje startavo virš dešimt turnyrų ir taktika pasiteisino, nes ji vienintelė iš lietuvių per atrankines iškovojo kelialapį. Jautėsi, kad Markui trūksta tarptautinės žaidybinės praktikos, šalyje yra tik vienas rimtas varžovas jam – buvęs „Gajos“ auklėtinis P. Bartušis. Kvalifikaciniame vyrų vieneto turnyre M. Šames paeiliui nugalėjo du varžovus, Arturs Akmens iš Latvijos 21-8, 18-21 ir 21-11 bei Roman Altunian iš Ukrainos 21-15, 21-17, tačiau lemiamą susitikimą dėl patekimo į pagrindinį turnyrą 21-16, 13-21, 16-21 pralaimėjo norvegui Vegard Rikheim. Vytautė Fomkinaitė moterų vienetą žaidė pagrindiniame turnyre, iš pradžių pateko į šešioliktuką, 21-10, 21-10 nugalėjusi Toni Woods iš Škotijos, tačiau dėl patekimo į aštuntuką įtemptoje kovoje 16-21, 17-21 teko pripažinti būsimos turnyro nugalėtojos Leonice Huet iš Prancūzijos pranašumą. Pirmą pergalę tarptautiniame suaugusių pasaulio reitingo turnyre iškovojo Mantas Maulė, kvalifikacijoje 21-9, 21-19 įveikęs varžovą iš Airijos, vėliau pralaimėjo klaipėdiečiui J. Petkui.

Jau birželio 21 dieną Vytautė Fomkinaitė kartu su savo treneriu Juozu Špelveriu išvyksta į II Europos Žaidynes Minske, o M. Šames liepos pabaigoje laukia išvyka į „Macabi“ Europos čempionatą Budapešte.