Home » Sporto šakos » Fechtavimas

Parama 2 %

2020 m. vasario mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Sau    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829  

Fechtavimas

Fechtavimas- viena seniausių sporto šakų.  Jis yra vienas  iš penkių sporto šakų, kurių atstovai dalyvavo visose Olimpinėse žaidynėse.Fechtavimas- tai menas įdurti kitam, pačiam išvengiant dūrio. Tai greitumas, meistriškumas ir elegancija.

Šiuolaikinis fechtavimas priklauso sportinėms dvikovoms.(ginklai: špaga, kardas ir rapyra) Tai sporto šaka, kuri visapusiškai veikia žmogų – vysto vikrumą, judesių greitumą ir tikslumą, jėgą, ištvermę, greitą orientaciją, ryžtingumą, atkaklumą. O kur dar išradingumas, savitvarda ir kantrybė ! Kova su varžovu visada yra gilaus psichologinio turinio. Juk čia pirmauja ne tas, kurio labiau išvystytas raumenynas. Fechtuotojų kovai būdinga intelektualinė kryptis.Tad fechtuotis gali garbingo amžiaus varžovas su jaunuoliu bei moterys su vyrais (Tik ne varžybose).

Pavojingi momentai kovoje labai dažni, įvairiapusiai ir netikėti.Jei šachmatuose vieną ėjimą galima atlikti per pusę valandos, tai fechtavime, norint priimti teisingą sprendimą, duota tik menka  sekundės dalis. Tai vysto žaibišką nuovokumą, sudėtingą judesio reakciją. Reikia gerai valdyti ne tik ginklą, bet ir kūną. Bet vien technikos nepakanka. Reikia mokėti suderinti techniką su menu apžaisti varžovą psichologiškai t.y. įvaldyti kovos vedimo meną – taktiką. O kad įvaldyti taktinį meistriškumą, reikalinga eilė psichinių savybių. Tai savitvarda, kad sudėtingu momentu mokėtum panaikinti savyje neigiamas emocijas, išlaikant greitumą ir aiškumą, priimant reikiamus sprendimus. O tam reikalingas ir ryžtas. Ir, žinoma, drąsa, kad sunkioje kovoje galėtum protingai rizikuoti.

Kovos metu fechtuotojas geriau pažįsta save. Ir ta patirtis įgyta mokantis valdyti šaltąjį ginklą, labai padeda ir kasdieniniame gyvenime. Siekimas užsibrėžto tikslo, pagarba, kantrybė, korektiškumas, susikaupimas –taip reikalingi mūsų  gyvenime.

Kaip malonu stebėti elegantišką fechtuotojo judesį, gracingai laikomą neginkluotą merginos ranką ir susižavėjimo vertą žaibiškai atliktą savalaikę ataką!

Bet kad visa tai pasiektum, būtina daug ir atkakliai dirbti ir mokytis. O kas jau pamils šią sporto šaką, tai visam gyvenimui….

Fechtavimo trenerių užsiėmimų tvarkaraštis

TRENERIAI:

Vardas , pavardė

Darbo vieta/adresas

telefonas

Rasa Rimgailienė

Vaižganto progimnazija,

Skuodo g.27

Pirmadieniais – penktadieniais

nuo 15 iki 20 val.

8 604 16813
Rasa Ažukienė 8 686 16647
Aurimas Radzevičius 8 686 52281
Viktė Ažukaitė

Leave a comment