BADMINTONAS– vienas iš seniausių žaidimų. Dėl jo atsiradimo istorijos egzistuoja daugybė versijų. Pagrįsti faktai byloja apie tai, kad šiuolaikinis badmintonas atsirado iš seno žaidimo kamuoliuku. Dar prieš du tūkstančius metų kamuoliuku žaidė suaugusieji ir vaikai senovės Graikijoje, Kinijoje, Japonijoje, Indijoje, Afrikoje.

Prieš 600 metų japonai medinėmis raketėmis mušinėjo kamuoliuką, kuris buvo daromas iš plunksnų ir vyšnios (į prisirpusios vyšnios uogą įbesdavo 5-6 plunksnas ir išdžiovindavo saulėje). „Ojbane“ – taip vadinosi šis žaidimas, o išvertus iš japonų kalbos reiškė „skraidanti plunksna“. Šį žaidimą žaidė ir Malaizijoje, ir Indijoje. Vėliau šis žaidimas pasiekė ir Europą. Prancūzijoje žaidimas su plunksniniu kamuoliuku buvo toks populiarus ir įgavo tokį ažiotažą, kad dėl jo susipyko karališkosios Gizų ir Burbonų šeimos.

Šiuolaikinio badmintono pradžia – 1872 metai. Tais metais iš Indijos į nedidelį Anglijos miestelį Badmintoną grįžo hercogas Bofortas ir parsivežė rakečių ir kamuoliukų su plunksnomis. Buvo sugalvotos taisyklės, žaidimas buvo pavadintas badmintonu (pagal miestelio pavadinimą). Beje, po metų anglai badmintono pagrindu sugalvojo ir kitą žaidimą, kuris dabar žinomas kaip lauko tenisas.

1992 m. Lietuva buvo priimta ir į Tarptautinę badmintono federaciją (BEC). Lietuviai pradėjo dalyvauti beveik visose oficialiose pasaulio ir Europos varžybose.

Olimpine sporto šaka badmintonas tapo 1992 m. po to, kai 1972 m. ir 1988 m. vyko tik parodomosios varžybos. Dar Pjeras de Kubertenas (1863–1937), šiuolaikinių olimpinių žaidynių organizatorius, badmintonui pranašavo gražią ateitį – tai nepaprastai naudinga, visiems prieinama, įdomi ir patraukli sporto šaka.

Badmintono trenerių užsiėmimų tvarkaraštis

TRENERIAI:

Vardas , pavardė Darbo vieta/adresas Telefonas
Juozas Špelveris Statybininkų g. 6, Kaunas „Švaros“ sporto salė +37069947787
Atgal